Menu Zavřeno

Celostátní svod klisen a výběr hřebců

Od roku 2024 se koně plemen welsh pony a cob (sekce A, B, C, D) a jejich kříženci s jinými plemeny, welsh part-bred (WPBR) zařazují do chovu na celostátní přehlídce klisen/celostátním výběru hřebců, samostatné akci, která tak již není součástí šampionátu jako v předešlých letech. Koně posuzuje komise, složená z odborných členů. Výsledek zařazení zvířat do oddílů PK, případně zařazení do AP se majitelé dozví na místě. Hřebec od 3 let výše nebo 3-4letá klisna se zde může dostat do Akceleračního programu, a získat tak přes ASCHK ČR nárok na národní dotaci na podporu chovu. Vyhlašuje se titul Nejlepší mladá klisna z českého chovu a Nejlepší mladý hřebec z českého chovu (tří- až čtyřletí koně).

Ročník 2024

V letošním roce proběhnou dva centrální svody a to na jaře Celostátní svod klisen a výběr hřebců – 6. 4. 2024 v Hradištku u Sadské. Pro hřebce to bude letos jediná možnost získat zařazení do HPK nebo HPK-AP. Více informací, přihlášky a propozice zde..

A v podzimním termínu proběhne Celostátní svod klisen začátkem září na Moravě (termín a místo konání bude upřesněno). V tomto termínu také proběhnou letošní Výkonnostní zkoušky pro velšská plemena pony a kob.