Menu Zavřeno

Velšský úspěch na MČR Bolehošť – Lipiny 2015

Ladislav Bludský ml. a Věra Borecká se o víkendu 18.-20.9.2015 zúčastnili MČR v jízdě spřežení – Dvojspřeží pony. S klisnou WPBR Brilliant Veronika a plemeníkem welsh pony sekce B Markeres Bart se v drezuře umístili jako šestí a v maratonu třetí a získali tak celkově krásné 4. místo! Blahopřejeme!

Od pátku 18. do neděle 20. září probíhalo ve východočeské Bolehošti Lipinách Mistrovství České republiky ve vozatajských soutěžích. Na programu byly čtyři mistrovské kategorie určené jednospřežím, dvojspřežím, čtyřspřežím a dvojspřežím pony.

Velšská krev kolovala téměř ve všech úspěšných účastnících Dvojspřeží pony. Po drezuře se vedení se svými welsh part-bredy ujala bývalá dlouholetá členka ČSCHVK Monika Pospíšilová, ale maraton zajela až jako čtvrtá v pořadí, čímž se propadla na průběžnou třetí příčku. Parkur jí opět vyšel na výbornou, ale bohužel na nejvyšší příčku se již zpět neprobojovala. Posunula se sice na druhé místo před Michala Kořínka, ale zlatou medaili si nakonec pověsil na krk Erik Zuvač, který se dostal do vedení díky skvěle zajetému maratonu.

Náš dlouholetý člen a bývalý předseda pan Ladislav Bludský ml. a slečna Věra Borecká se zúčastnili se šestiletou bělkou WPBR, 44/321 Brilliant Veronika (po Frankenhöh’s Brilliant z Baska po Peer), a sedmiletým plemeníkem welsh pony sekce B, 1713 Markeres Bart (po Linde Hoeve’s Optimist z Dorien po Bronheulog Royal Minstrel). V drezuře se umístili jako šestí a v maratonu třetí a v kategorii Dvojspřeží pony tak získali celkově krásné 4. místo! Blahopřejeme k úspěchu!

Hlavní zdroj: Česká jezdecká federace Foto: Zbyněk Fabian

Sestřih nejdůležitějších okamžiků z mistrovství ČR spřežení odvysílá Česká televize na kanálu ČT Sport ve
středu 30. září od 12.50 hodin a v reprízách pak v pátek 2. října a v neděli 4. října vždy od 8.30 hodin. Další